telefon :   018 / 850 - 136
                    018 / 851 - 361

ФИЗИЧКО И ЗДРАВСТВЕНО ВАСПИТАЊЕ

Европски школски спортски дан

СРПСКИ САВЕЗ ПРОФЕСОРА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА И СПОРТА у сарадњи са EUPEA – European Physical Education Association, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН (European School Sports Day – ESSD) у петак 29.09.2023. г.Европски школски спортски дан (ЕШСД) је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања. Прошле године је преко 3.200.000 ученика учествовало је у 10.000 школа широм Европе.

Основна школа “Витко и Света ” узела је учешће у Европском школском спортском дану. У изабраним активностима учествовали су  ученици трећег разреда у Заплањској Топоници. Ученици су са својим наставником Дарком Милошевићем указали на важност бављења физичким активностима.

Ученици су били срећни што су учествовали у обележавању овог датума и презадовољни изабраним активностима.

Крос РТС-а

На велико задовољство ученика и наставника наше школе22.09.2023. године, одржан је Крос РТС-а у Гаџином Хану, Личју, Доњем Душнику, Горњем Барбешу и Заплањској Топоници.

Учешће на Крос РТС-а узели су учешће сви ученици од првог до осмог разреда . Најбољи ученици награђени су дипломама.