Наставница математике Милица Динић Миљановић одржала је ученицима занимљиво предавање о вештачкој интелигенцији у склопу обележавања Међународног дана безбеднијег интернета, који се сваке године обележава првог уторка у фебруару. Током предавања, истакла је како вештачка интелигенција представља грану информатике која се бави развојем система способних за обављање задатака који захтевају људску интелигенцију. Објаснила је примене вештачке интелигенције у свакодневном животу, попут препознавања слика, превођења језика и персонализованих препорука на интернету. Такође, истакла је значај етичких питања која се јављају у вези с развојем ове технологије и подстакла ученике да размишљају о њиховом утицају на друштво. Предавање је било инспиративно и подстицајно за ученике да истраже далје о овом фасцинантном пољу, посебно у контексту безбедности на интернету.