Професионална оријентација представља вид помоћи ученицима завршног разреда да лакше одаберу смер и средњу школу коју ће похађати након завршеног основног образовања. Почевши од фебруара 2024. године сваке среде ће се, у просторијама школе, организовати разноврсне активности, стручна предавања, презентације, сајам образовања и радити тестирање у склопу професионалне оријентације ученика.

МАРТ –   МЕСЕЦ ПРОФЕСИОНАЛНЕ ОРИЈЕНТАЦИЈЕ

У циљу упознавања ученика осмог разреда са рзличитим занимањима кроз реалне сусрете, Тим за професионалну оријентацију  ове године организује сусрете са  нашим бившим ученицима који ће  ближе представити оно чиме се баве:

• 06.03.2024. године са нашим ученицима дружиће се др Миодраг Марковић и медицинска сестра Катарина Стоиљковић из Дома здравља, Гаџин Хан.
  • 22.03.2024. године наши ученици ће имати прилику да посете ДОО ”Ресор” Гаџин Хан и упознају се са различитим профилима занимања.
  • 27.03.2024. године Сандра Савић – истраживач сарадник на Институту за српски језик Српске академије науке и уметности упознаће ученике како стићи од основне школе до Института и бавити се послом који представља задовољство (истраживачки рад о значају дијалекта и  његовим могућностима).

Линкови:

vodic_za_izbor_zanimanja

Припадници полицијске управе у Гаџином Хану одржали су промоцију Средње школе унитрашњих послова “Јаков Ненадовић”