telefon :   018 / 850 - 136
                    018 / 851 - 361

О ШКОЛИ

Школа у Гаџином Хану

У срцу југоисточне Србије, између Суве планине, Бабичке горе и Селичевице налази се Заплање.  А у њему живе ” планинци ” , или ” за – планинци”, односно Заплањци. Тако становници добише име по положају области у којој живе, а тако и област по својим становницима доби име – Заплање.

Основна  школа “Витко и Света” настала 1984. године интерграцијом школа  ,,Витко Раденковић” у Гаџином Хану и ,,Света Шарковић” у Личју, налази се на територији Заплања, општина Гаџин Хан, место Гаџин Хан, округ Нишавски.

До 1970. године у општини Гаџин Хан постојало је пет осморазредних школа, и то:

Основна школа ,,Витко Раденковић” у Гаџином Хану, Основна школа ,,Доситеј Обрадовић” у Горњем Барбешу, Основна школа ,,Света Шарковић”  у Доњем Душнику, Основна школа ,,Светозар Марковић” у Личjу, и Основна школа ,,Вук Караџић” у Великом Крчимиру.
Године 1970. извршена је интеграција ових пет школа у две нове:
Основну школу ,,Витко Раденковић” у Гаџином Хану (Гаџин Хан и Горњи Барбеш), и Основну школу ,,Света Шарковић”, у Личју (Личје, Д. Душник, В. Крчимир).

Због смањења броја ученика, постојеће две школе интегрисане су у јединствену 1984. године, ,,Витко и Света” у Гаџином Хану, која у свом саставу има још четири  осморазредне школске јединице (Горњи Барбеш, Заплањска Топоница – од 1993. године, Доњи Душник и Личје) и четвороразредне једнинице (Тасковићи, Марина Кутина, Гркиња, Дукат, Доње Драговље, Горње Драговље, Сопотница, Овсињинац (нема ученика), Мали Вртоп, Велики Вртоп (нема ученика),Семче (нема ученика), Мали Крчимир(нема ученика), која као таква и данас егзистира.

Сопотница

Школска зграда је изграђена далеке 1928. године и као таква је и данас у функцији. У овој школи сада са једаним  учеником  ради учитељ Марко Ђорђевић.

Тасковићи

Школска зграда је изграђена још 1924. године и као таква се користи и данас. Током 2004. године је урађена адаптација учионице и мокри чвор, док је фасада школе и даље аутентична. У школи са децом ради учитељ Бојан Митровић.

Марина Кутина

Школска зграда је изграђена 1936. године, 2002. године реновиран је ентеријер школе, а током 2013. године поново је рађена комплетна адаптација школе. Настава се одвија у једном неподељеном одељењу, а са ученицима ради учитељ Зоран Гроздановић.

Доње Драговље

Школски објекат је изграђен 1936. године.1984. године број ученика I –  IV разреда подељених у два одељења био је 16, а у учитељи Даница Крстић и Здравко Крстић. Наставу у овој школској јединици су изводили и учитељи: Зоран Гроздановић, Бојан голубовић. Двадесет година касније два ученика више, дакле 18, одељење једно, учитељица иста – Даница Крстић.
Тасковићи
Школски објекат изграђен је 1924.год. Укупан број ученика 1984. I – IV разреда био је 14, а 2004. је 10 у једном одељењу.
У протеклих двадесет година у овој школи наставу је изводила учитељица Гордана Стојановић. Данас у школи ради учитељица Тања Костадиновић.

Гркиња

Школски објекат је изграђен 1934. год. Године 1984. ово одељење ради са 30 ученика од I –  IV разреда распоређених у два одељења. Са њима раде учитељи Гордана Милојковић и Светислав Поповић. Наставу у овој школској јединици су изводили још учитељи Драгољуб Цветановић и Борица Андрејић.2004. године школа има 17 ученика, два одељења и два учитеља: Станојка Николић и Љубиша Денић. Данас у школи са децом ради учитељ Бојан Голубовић са ученицима од првог до четвртог разреда.

О школи

Основна  школа “Витко и Света” настала 1984, интерграцијом школа  ,,Витко Раденковић” у Гаџином Хану и ,,Света Шарковић” у Личју, налази се на територији Заплања, општина Гаџин Хан, место Гаџин Хан, округ Нишавски.
До1970. године у општини Гаџин Хан постојало је пет осморазредних школа, и то:
Основна школа,, Витко Раденковић” у Гаџином Хану, Основна школа ,, Доситеј Обрадовић” у Горњем Барбешу, Основна школа ,, Света Шарковић”  у Доњем Душнику, Основна школа ,, Светозар Марковић” у Личjу, и Основна школа ,, Вук Караџић” у Великом Крчимиру.
Године 1970. извршена је интеграција ових пет школа у две нове:
Основну школу ,, Витко Раденковић” у Гаџином Хану (Гаџин Хан и Горњи Барбеш), и Основну школу ,,Света Шарковић”, у Личју (Личје, Д. Душник, В. Крчимир).
             Због смањења броја ученика, постојеће две школе интегрисане су у јединствену, ,, Витко и Света” у Гаџином Хану, која у свом саставу има још пет  осморазредних школских јединица (Горњи Барбеш, Заплањска Топоница – од 1993. године, Доњи Душник, Личје, Велики Крчимир) , и четвороразредне једнинице (Тасковићи, Марина Кутина, Гркиња, Дукат (нема ученика), Доње Драговље, Горње Драговље, Сопотница, Овсињинац (нема ученика), Мали Вртоп, Велики Вртоп (нема ученика),Семче, Мали Крчимир), која као таква и данас егзистира.