ТРАНЗИЦИЈА

Транзиција представља прелазак деце из једног образовног нивоа у други (из вртића у први циклус, прелаз из првог у други циклус, прелаз из основне у средњу школу). На почетку школске године направљен је план транзиције и према плану организоване су различите активности.

Деца из вртића “Прва радост” су били гости наше школе, где су заједно са нашим ученицима нижих разреда присуствовали обележавању Међународног дана планина. Наставник, Никола Додић приближио је чари планина и планинарења, показивајући планинарску опрему и планинске пределе.

Направили смо корак напред у процесу транзиције, па смо угостили наше дивне другаре из ПУ “Прва радост”. Наставница, Сузана Митић је одабрала књиге, направила атмосферу и пустила све нас да маштамо и уживамо заједно.

Предшколци су обишли различите делове школе. Посетили су трпезарију где се служи храна, салу за физичко и здравствено образовање где се деца играју и вежбају, као и све канцеларије где раде наши драги наставници и остали запослени. Имали смо привилегију да се дружимо са директорком школе, педагогом који воде бригу о деци, психологом који пружа подршку у развоју и одржавању здравих односа, помоћником директора који координише рад школе, рачуновођом и благајником које воде рачуна о финансијама школе, и правницом која се брине о правним питањима школе.